Blog

Nakrywamy stół naczyniami kamionkowymi - jakie akcesoria i dekoracje do nich pasują?Naczynia kamionkowe przywołują na myśl nostalgiczny klimat. Wakacyjne wyjazdy do babci i tradycyjna polska kuchnia kojarzą się z przytulnością, a także pewną swojskością. Naczynia kamionkowe odgrywały wtedy ważną rolę w każdym domu – to w nich niegdyś przechowywano kaszę, mąkę, sól lub cukier. W jaki sposób przywrócić czar dawnych lat wykorzystując do nakrycia stołu naczynia kamionkowe?

Naczynia kamionkowe – z czym łączyć?

Kojarzące się z domowym zaciszem naczynia kamionkowe doskonale wpisują się w charakter rustykalnego wnętrza. Nieodzownym elementem tego stylu są naturalne tkaniny oraz  popularne, przecierane stoły i krzesła. Naczynia kamionkowe będą idealnie z nimi współgrać. Ta swoista baza w połączeniu z ręcznie wykonanym obrusem – najlepiej na szydełku i zastawą w stylu vintage – da niesamowity efekt. Do naczyń kamionkowych najlepiej jest dobrać dodatki o ciepłych i stonowanych barwach. W niektórych przypadkach zasłony, serwetki lub inne dekoracje mogą posiadać granatowe elementy, które ożywią nie tylko całe wnętrze, ale także stół z naczyniami kamionkowymi.

Naczynia kamionkowe jako ozdoba wnętrza

We współczesnej kuchni coraz częściej można spotkać garnki lub misy z kamionki. Choć mogłoby się wydawać, że ten rodzaj zastawy już dawno poszedł w niepamięć, to nadal z powodzeniem spełnia swoje funkcje. Dziś naczynia kamionkowe są nie tylko praktycznym przyrządem kuchennym, ale także dekoracją. Garnki w różnych rozmiarach, kubki i dzbany z kamionki to akcesoria, które z powodzeniem mogą zdobić blat lub piec kuchenny. Te oryginalne naczynia doskonale sprawdzą się również na świątecznym stole oraz podczas wesela w rustykalnym stylu. Pomimo mocno określonego charakteru, naczynia kamionkowe okazują się uniwersalną dekoracją, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.


Wróć do bloga