Blog

Lampy ceramiczne - w jakich wnętrzach będą się najlepiej komponować?Aranżacja wnętrz kojarzy się przede wszystkim z doborem odpowiednich kolorów ścian, posadzek, mebli, obrazów i elementów dekoracyjnych. We współczesnych aranżacjach pomieszczeń niezwykle istotną rolę odgrywa również odpowiednio dobrane i rozplanowane oświetlenie. Nie tylko rozświetla wybraną przestrzeń, ale także dodaje wnętrzom uroku, dopełnia aranżację, pozwala uwydatnić niektóre elementy lub ukryć inne. Wybór lamp do domu powinien być zawsze dobrze przemyślany.

Czym charakteryzują się lampy ceramiczne?

Lampy ceramiczne z Bolesławca są częściowo wykonane z kultowej już ceramiki. Ich podstawy są zrobione z kamionki, czyli ceramiki, która powstaje z gliny kamionkowej z przewagą piasku kwarcowego i skalenia. Zdobią je charakterystyczne dla Bolesławca wzory. Wyróżniają się długą żywotnością, twardością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne takie jak np. zarysowania czy stłuczenia. Wszystkie zdobienia na bolesławieckich lampach ceramicznych powstają metodą stempelkową oraz odpowiednio ściętymi pędzlami, dzięki czemu są tak charakterystyczne i unikatowe.

Do jakich wnętrz pasują lampy ceramiczne?

Lampy z ceramiczne to idealny dodatek aranżacyjny do wielu wnętrz. Są świetnym dopełnieniem zarówno tak intymnych przestrzeni jak np. sypialnie czy łazienki, jak i miejsc, do których zapraszani są goście (np. salonu). Ich dekoracyjne ceramiczne podstawy dodadzą niepowtarzalnego uroku każdemu pomieszczeniu, a niebieskie klosze pomogą stworzyć przytulne warunki doskonale wspomagające relaks, wyciszenie i sen.

Lampy ceramiczne są idealnym dodatkiem zarówno do tradycyjnych wnętrz urządzonych w klasycznym lub rustykalnym stylu, jak i do tych urządzonych w stylu nowoczesnym, retro czy skandynawskim. Pasują też do wnętrz minimalistycznych czy industrialnych, gdzie na zasadzie kontrastu stają się najważniejszą dekoracją przykuwającą uwagę wszystkich gości. Rewelacyjnie sprawdzają się też w restauracjach i hotelach.

 


Wróć do bloga