Blog

Kawa i herbata w ceramice. Przegląd zestawów kawiarnianychProdukty z Bolesławca to wizytówka polskiej ceramiki artystycznej. Formowane i malowane ręcznie, naczynia te są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Tradycja wytwarzania ceramiki bolesławieckiej sięga aż XIV wieku - za ich unikatowym, charakterystycznym pięknem stoją więc stulecia historii. Kawa czy herbata serwowane w naczyniach z Bolesławca to elegancki i szlachetny poczęstunek. Ceramika ta jest ponadto odporna i trwała - dobrze znosi czyszczenie środkami chemicznymi czy działanie skrajnych temperatur, nie zniszczeje też w zmywarce ani kuchence mikrofalowej. Możemy więc mieć pewność, że dekoracyjny wzór z czasem nie zetrze się ani nie wyblaknie - niezależnie od częstotliwości użytkowania naczyń.

Dlatego doskonale sprawdzą się one nie tylko w prywatnych kolekcjach, lecz także w przestrzeni publicznej. Poniżej prezentujemy krótkie zestawienie najpiękniejszych zestawów kawowych, które doskonale uzupełnią klimat każdej kawiarni czy herbaciarni.

Zestaw kawowy ASD - tradycyjne wykonanie o subtelnym wykończeniu

ASD to kolekcja, w której wysoka jakość wykonania spotyka się z eleganckim designem. Naczynia z tej linii są trwałe i odporne, a jednocześnie zachwycają delikatnością zastosowanego wzornictwa. Zestaw kawowy ASD to doskonały wybór, gdy chcemy, by w herbaciarni zapanował romantyczny, kameralny klimat rodem z XIX-wiecznych powieści. Dzięki roślinnemu ornamentowi będzie pięknym uzupełnieniem rustykalnie urządzonego lokalu lub kawiarnianego ogródka w ciepły wiosenny dzień. 

Zestaw kawowy 54 - klasyka we współczesnym wykonaniu

Serwis ten to połączenie tradycyjnych wzorów stanowiących wizytówkę ceramiki bolesławieckiej z subtelnością nowoczesnego minimalizmu. Dzięki temu wchodzące w jego skład naczynia z jednej strony zachwycają stylistyką retro, z drugiej - dzięki dyskretnie przemyconej nutce nowoczesności będą doskonale prezentować się również w awangardowych wnętrzach.

Zestaw kawowy 70A - ucieleśnienie tradycji

Ten serwis to wspaniały hołd dla bogatej historii ceramiki bolesławieckiej. Podobnie jak pozostałe propozycje, został w całości wykonany ręcznie. Udekorowany najbardziej tradycyjną wersją charakterystycznych dla tego rodzaju naczyń motywów, wniesie do lokalu powiew nostalgii i wprawi gości w romantyczny nastrój.


Wróć do bloga