Blog

Czy ceramika jest zdrowa?Ceramiczne zastawy stołowe, naczynia i przybory kuchenne są nie tylko niezwykle estetyczne, ale przede wszystkim zdrowe. Bez obaw można w nich gotować, piec potrawy w piekarniku czy podgrzewać w nich posiłki w mikrofalówkach, gdyż nie szkodzą im wysokie temperatury. Z jakich naczyń bez obaw można jeść, a jakich unikać? Odpowiedzi znajdziesz w naszym wpisie.

Z jakich naczyń bez obaw można spożywać posiłki?

Dostępna w naszej ofercie wyjątkowa bolesławiecka ceramika jest idealnym prezentem dla każdej gospodyni domowej nie tylko ze względu na jej wartość użytkową. Jest także niezwykle elegancka i estetyczna, a podane w niej potrawy prezentują się wyjątkowo okazale, przez co smakują jeszcze lepiej. Charakterystyczny, granatowo-biały wzór sprawia, że nasza ceramika pasuje do niemal każdego kuchennego wystroju. Stal nierdzewna to kolejny materiał, który nadaje się na kuchenne przybory, przy czym trzeba pamiętać, że unikać powinny jej osoby uczulone na nikiel. Bezpieczne dla zdrowia są również naczynia szklane, drewniane oraz glinianie.     


Czego w kuchni unikać?

Pozbądź się z kuchni niegdyś bardzo popularnych, emaliowanych garnków. Gdy emalia odpryśnie garnek zaczyna wydzielać do potraw szkodliwe substancje. Ostrożnie postępować należy również z teflonowymi patelniami. Smaży się na nich bardzo szybko i wygodnie, gdyż jedzenie nie przywiera do patelni, jednak gdy na powierzchni powstaną zarysowania, do potraw przedostają się kancerogenne związki chemiczne. Unikać należy również plastiku, zawierającego szkodliwe poliwęglany oraz ceramicznych kubków… z Chin. Farby, używane do ich produkcji, zawierają związki kadmu oraz ołowiu, których przedostanie się do organizmu jest bardzo szkodliwe. Ceramika z naszej kolekcji to naczynia ozdabiane jedynie nieszkodliwymi dla człowieka i środowiska naturalnymi farbami podszkliwnymi, które są całkowicie bezpieczne i nadają się do kontaktu z żywnością.

Ceramika zatem to jeden z najzdrowszych materiałów, jakiego można użyć do produkcji kuchennych akcesoriów. Jest nie tylko bezpieczna, ale również estetyczna i oryginalna. Nasze produkty są ręcznie malowane, a nie produkowane taśmowo, dlatego na kubku lub miseczce nigdy nie powtórzy się dwa razy dokładnie ten sam wzór.


Wróć do bloga