Blog

Ceramika jako niepowtarzalna ozdoba przytulnego domuCeramiczne naczynia i przedmioty pełnią nie tylko praktyczne funkcje, lecz również są dekoracyjnymi elementami wnętrza, tworzącymi przytulną, klimatyczną atmosferę. Sprawdź, jak wykorzystać ceramiczne przedmioty, aby stworzyć w domu niepowtarzalny nastrój!

Filiżanki i talerze nie tylko na stole

Ceramiczna zastawa, taka jak filiżanki, talerze, maselniczki czy cukiernice, dzbanki i półmiski doskonale prezentować się będą na stole w jadalni w czasie rodzinnych lub towarzyskich spotkań, ale nie tylko. Chcesz stworzyć w mieszkaniu ciepłą, niepowtarzalną atmosferę? Umieść komplet ceramicznej zastawy w ręcznie malowane, oryginale, autorskie wzory w przeszklonej witrynce lub gablotce, a stanie się on doskonałym dekoracyjnym elementem wystroju wnętrza. Powieś bardziej oryginalne i rzadziej używane talerze na ścianie, aby stworzyć rustykalny, uroczy klimat. Pamiętaj jednak, że kolorowe, wzorzyste talerze najlepiej prezentować się będą na gładkich ścianach o nieco ciemniejszych odcieniach.

Ceramiczne dodatki

Ceramiczne elementy zastawy stołowej to nie jedyne elementy wyposażenia mieszkania, które sprawią, że zmieni się ono nie do poznania. Warto również zwrócić uwagę na takie elementy dekoracyjne, jak lampy stojące lub wiszące, patery, świeczniki czy wazony. Patera na owoce równie efektownie wyglądać będzie na stole w jadalni, co na kredensie lub komodzie. Zamiast tradycyjnych lamp postaw na stojące ceramiczne lampy antyczne z pięknymi, kwiatowymi wzorami, wykonanymi w całości ręcznie metodą stempelkową lub lampy wiszące, również malowane ręcznie metodą stempelkową przy użyciu farb podszkliwnych. Ceramiczny, oryginalny dzbanek na kompot może równie dobrze spełniać funkcję wazonu na kwiaty. Dopełnieniem wystroju będą oryginale ceramiczne gałki do szuflad, które z każdego mebla uczynią prawdziwe dzieło sztuki.

Ceramiczne dodatki zatem stanowią niepowtarzalną ozdobę przytulnego mieszkania lub willi. Tworzą kameralną, klimatyczną atmosferę, nawiązującą do ciepła rodzinnego domu i przywołują na myśl wspomnienia z sielskiego dzieciństwa.


Wróć do bloga