Blog

Ceramiczne elementy dekoracyjne w domuW każdym domu obecne są różne dodatki, które stanowią dekorację wnętrza, nadają mu oryginalnego charakteru i stwarzają w nim niepowtarzalny klimat. Wybór takich dodatków nie powinien być przypadkowy. Warto je dobrze przemyśleć, ponieważ ich obecność będzie sprawiać, że zarówno domownicy, jak i goście będą odbierać pomieszczenia w określony sposób. Może być to odbiór negatywny albo pozytywny. Dobre wrażenie, jakie robi na nas konkretne wnętrze, niesiemy ze sobą dalej w życie i chcemy je powtarzać we własnym domu, aby nadać mu ciekawy wygląd.


Świetnym pomysłem na piękne dodatki jest zastosowanie wyrobów z ceramiki. Wyjątkowo intrygująca wydaje się być nasza polska ceramika z wieloletnią tradycją – wyroby z Bolesławca sprawdzą się w tej roli idealnie. Produkty z Bolesławca zachwycają precyzją wykonania i niepowtarzalnym charakterem. Te luksusowe przedmioty codziennego użytku są doskonałym dopełnieniem wnętrz.


Wazony


Jest to najczęściej wybierany element dekoracyjny do salonów, a także innych pomieszczeń w domach. Ceramiczne wazony nadają wnętrzom elegancji i świeżości. Bolesławickie wazony dzięki ręcznej produkcji i dbałości o najmniejsze szczegóły, prezentują się wyjątkowo stylowo. Do wyboru mamy mnóstwo różnych wzorów - są tutaj modele rustykalne, sielankowe (całe usiane kwietną łąką), a także geometryczne wzory. Będą pasować do różnych aranżacji wnętrz.


Lampy


Ceramiczne lampy cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo ich obecność nadaje wnętrzom oryginalnego charakteru. Są formowane ręcznie i zdobione ręczną metodą stempelkową. Staranność ich wykonania wyróżnia je na tle innych dostępnych w sklepach lamp. Będą stanowić wymarzony dodatek do sypialni, rustykalnej kuchni albo jadalni.


Zegary


Ciekawym elementem dekoracyjnym do salonu będzie ceramiczny zegar. Można wybrać model nadający się do postawienia na komodzie albo taki, który nadaje się do powieszenia na ścianie. Ten dodatek łączy w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową.


Designerskie talerze


Wyjątkowo piękne talerze – z tradycyjnymi wzorami albo te utrzymane w nowoczesnej stylistyce, mogą być ozdobą zarówno na stole, jaki i ścianie. Bardzo popularne niegdyś ściany dekorowane pięknymi talerzami, są dzisiaj wykorzystywane w aranżacji wnętrz w stylu retro. Ściana pokryta zachwycającą ceramiką może być piękną ozdobą domu.


Wróć do bloga