Blog

Bolesławieckie Święto Ceramiki. Program i atrakcjeBolesławieckie Święto Ceramiki to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, dlatego zarówno ceramicy bolesławieccy, jak i pozostali wystawcy, przyjeżdżający tutaj już od kilku już lat, czekali na decyzję w kwestii tegorocznego spotkania - stało ono pod znakiem zapytania z powodu epidemii SARS-COV-2.

 Na szczęście w tym roku również będziemy mogli się spotkać w Bolesławcu w zaplanowanym terminie 19-23 sierpnia 2020 r., aby podziwiać różnorodne wyroby z ceramiki, w tym przede wszystkim kultową ceramikę bolesławiecką - użytkową i dekoracyjną. Ze względu na wciąż obowiązujący reżim sanitarny ta edycja będzie miała zmienioną formułę.

Bolesławieckie Święto Ceramiki 2020

Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się 19-23 sierpnia 2020 r., czyli w standardowym terminie, jednak ze względu na obecną sytuację pandemiczną w kraju zorganizowane zostanie w ograniczonej formule, m.in. bez koncertów gwiazd i innych imprez masowych. Organizatorzy chcą zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno wystawcom, jak i uczestnikom, dlatego całość wydarzenia odbędzie się zgodnie ze wszelkimi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tradycyjnie podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki odbędą się jednak targi, na które już teraz zgłosiło się bardzo wielu zainteresowanych wystawców. Z całą pewnością więc podczas tegorocznej edycji będzie można podziwiać wiele unikalnych wyrobów.

Największe w Polsce Targi Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki to największe w Polsce targi ceramiki, a jednocześnie jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie. Każdego roku przyjeżdża tutaj wielu wystawców: zarówno z kraju, jak i z zagranicy, aby zaprezentować swoje wyroby. Uczestnicy mogą podziwiać jakość tych oryginalnych przedmiotów, ciekawe wzornictwo oraz różne metody wyrobu ceramiki. W tym roku, pomimo nieco zmienionej formuły, z całą pewnością nie zabraknie atrakcji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Bolesławieckim Święcie Ceramiki 19-23 sierpnia 2020 r. To wyjątkowa impreza, która z całą pewnością zachwyci nie tylko miłośników sztuki użytkowej.


Wróć do bloga